Půl roku od rozhodnutí Nejvyššího správního soudu – bagr odstraňuje zeminu

Přesto, že územní rozhodnutí pro stavbu Na Pláni není pravomocné, developer Geosan pokračuje v pracech dál, za nečinnosti stavebního odboru magistrátu.

Bagr nyní odstraňuje vrchní vrstvu zeminy, která obsahuje vše živé. Práci Geosanu najdete zachycenou ve fotogalerii.

Uplynul více než rok od rozhodnutí městského soudu, že Stavební odbor magistrátu musí obnovit jednání s odpůrci stavby, kteří proti územnímu rozhodnutí podali odvolání.

Dnes uplynulo přesně půl roku ode dne (6.2.2013), kdy Nejvyšší správní soud zamítl kasační stížnost magistrátu. Co na to magistrát? Při telefonickém rozhovoru nám úřednice odboru stavebního sdělila, že půl roku není vůbec dlouhá doba – než dojdou spisy od soudu, než se k našemu případu dostanou… O zákonné lhůty se ani nesnaží.

Je to nedbalost? Je to korupce? To zatím nevíme, co je však zřejmé je, že zatímco pro úředníky není měsíc vůbec nic, bagr během té doby zničil velkou část travnaté plochy v parku. 

Je možné, že nás chce magistrát svojí liknavostí unavit a znechutit (budeme zachraňovat vybagrovanou plochu), nicméně opak je skutečností — tato svévole a nespravedlnost nás vede ke zvýšení aktivity a důrazu v boji proti stavbě.