Článek v deníku Metro

https://www.metro.cz/v-malvazinkach-chce-stavet-developer-placl-si-na-to-s-jancikem-pth-/co-se-deje.aspx?c=A120305_114536_me-hlidac_bel

V Malvazinkách chce stavět developer. Plácl si na to s Jančíkem

Adam Váchal Metro.cz 11. března 2013  17:25 Projekt z éry bývalého starosty páté městské části Milana Jančíka je opět ve hře. Současné vedení radnice Prahy 5 si pozvalo právníky, kteří mají pomoci projekt pozastavit.

Park ve vilové čtvrti na smíchovských Malvazinkách v Praze 5 si vyhlédl developer. Ten zde chce postavit hned několik bytových domů. Projekt, který pochází z doby, kdy na radnici páté městské části starostoval kontroverzní Milan Jančík, byl původně prezentován jako projekt startovních bytů. Na toto pojetí se však již zapomnělo a zbyly pouze protesty místních obyvatel, kteří nechtějí přijít o zeleň.

Než se v Malvazinkách kácelo, byla zde zeleň.
Po vykácení už prostředí Malvazinek nevypadá příliš vábně.

Než se v Malvazinkách kácelo, užívali si lidé zeleně.

Developer, kterým je společnost Geosan Sigma, v lednu letošního roku podala žádost o vydání územního rozhodnutí ke stavbě. „Výstavba v prostoru mezi ulicemi Na Pláni a K Vodojemu, kterou jsme zdědili po exstarostovi Jančíkovi, je nešťastná. Musíme si však uvědomit, že jsou zde uzavřené smluvní vztahy, a mně nezbývá než je respektovat,“ říká starosta Prahy 5 Miroslav Zelený.

Ve hře jsou právníci   Radnice Prahy 5 již v roce 2006 uzavřela smlouvy s developerem. Současné vedení se obrátilo na právníky, kteří poradí, zda se dá projekt ještě nějak zastavit. Řízení, které se týká druhé etapy stavby, to znamená domů číslo 2, 3, 10, 12 a 13, je přerušeno.  Stavební úřad požaduje doplnění dokumentace a dokladové části.